Mads Z Fleur ring – 2147007
Fleur ringen fra Mads Z er en elegant fortolkning af naturens organiske skønhed. Inspireret af blomstens bløde kronblade forener ringen et feminint formsprog med skandinavisk minimalisme, hvilket skaber et tidløst smykke, der er både raffineret og moderne.
Ringen er udført i rhodineret sterlingsølv og prydet med klare, facetslebne zirkonia, der er smukt placeret i et blomsterinspireret design. De funklende sten fanger lyset fra alle vinkler og tilfører ringen en eksklusiv glans, mens de organiske former skaber et let og harmonisk udtryk. Kombinationen af det blankpolerede sølv og de strålende zirkonia gør Fleur til et smykke, der passer lige så godt til hverdag som til fest.
Fleur kollektionen er skabt med inspiration fra naturens rolige bevægelser, hvor balance, elegance og godt håndværk er omdrejningspunktet. Blomsten symboliserer vækst, skønhed og nye begyndelser, hvilket gør ringen til en betydningsfuld gave til konfirmation, fødselsdag eller en anden særlig anledning – eller som en smuk forkælelse til dig selv.
Bær Fleur alene for et enkelt og sofistikeret udtryk, eller kombinér den med andre sølvringe for et moderne og personligt look. Det klassiske design gør den til en favorit, som kan bæres sæson efter sæson.





Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.