Exclusive by Bonells Round Elegance ring – 1-10282-51-0615
Skab et elegant og feminint udtryk med denne Exclusive by Bonells Round Elegance ring, hvor den smukke pink safir møder et delikat spil af funklende diamanter.
Ringen er udført i 14kt rødguld og har en smuk pink safir på 0,35ct som det naturlige midtpunkt. Safiren er omgivet af en elegant halo med 18 brillant slebne diamanter på i alt 0,05ct i Wesselton SI kvalitet. Diamanterne indrammer safiren smukt og fremhæver dens feminine pink farve, samtidig med at de tilfører ringen et eksklusivt og levende spil.
Det runde design giver ringen et klassisk og tidløst udtryk, mens kombinationen af det varme rødguld, den pink safir og de funklende diamanter skaber en moderne og sofistikeret helhed.
Round Elegance ringen er smuk alene som et elegant blikfang, men kan også kombineres med den matchende halskæde og øreringe for at skabe et harmonisk og gennemført smykkesæt.





Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.