Exclusive by Bonells Round Elegance halskæde – 5-10282-51-0634
Skab et elegant og sofistikeret udtryk med Exclusive by Bonells Round Elegance halskæde, hvor den dybe grønne safir møder et delikat spil af funklende diamanter.
Halskæden er udført i 14kt rødguld og har en smuk grøn safir på 0,35ct som det naturlige midtpunkt. Safiren er omgivet af en elegant halo med 18 brillant slebne diamanter på i alt 0,05ct i Wesselton SI kvalitet. Den fine indramning fremhæver safirens dybe grønne farve og giver vedhænget et eksklusivt og feminint udtryk.
Med en justerbar længde på 42–45 cm ligger halskæden smukt ved halsen og kan bæres alene som et elegant blikfang eller kombineres med andre smykker for et mere personligt look.
Round Elegance halskæden er et raffineret smykke, hvor det varme rødguld, den grønne safir og de funklende diamanter skaber en harmonisk kombination. Den passer perfekt sammen med de matchende Round Elegance øreringe og giver mulighed for at skabe et gennemført og eksklusivt smykkesæt.






Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.