Certina DS-1 Khronograf Automatik er et klassisk og elegant herreur, hvor schweizisk urmagertradition møder moderne funktionalitet. Designet er tidløst med en stilren sort urskive og harmoniske proportioner, der gør uret velegnet til både hverdag og formelle anledninger.
Uret er fremstillet i rustfrit stål med guld PVD-belægning og udstyret med safirglas, som beskytter urskiven mod ridser og sikrer optimal klarhed. Det automatiske kronograf værk giver præcis tidtagning og understreger urets tekniske kvalitet og håndværk
Med Certinas velkendte DS-koncept (Double Security) er uret konstrueret med ekstra robusthed og vandtæthed op til 10 bar (100 meter), hvilket gør det både holdbart og pålideligt i daglig brug
Et ur, der kombinerer funktion, styrke og klassisk æstetik – skabt til manden, der værdsætter kvalitet og tidløst design.







Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.